informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 69 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Niewiążące wiążące interpretacje

   Instytucja wiążących interpretacji podatkowych weszła w życie w styczniu 2005 r., nadal jednak istnieje mnóstwo wątpliwości odnośnie ich wydawania - pisze "Rzeczpospolita".

   W dalszym ciągu nie jest jasne dla sądów i organów skarbowych, czy badać należy kwestie merytoryczne czy tylko formalne - podatnicy natomiast nie wiedzą nadal od czego powinni się odwoływać. Pojawiają się więc zupełnie różne wyroki w bardzo podobnych sprawach, zależne od podejścia do tego tematu konkretnego wydającego opinię organu. Zdarza się zawieszanie postępowania i oczekiwanie na rozstrzygnięcie Trybunału Konstytucyjnego.
   Problem polega głównie na tym, że wiążącą wykładnię przepisów może wydać tylko Naczelny Sąd Administracyjny na wniosek jego prezesa, rzecznika praw obywatelskich oraz prokuratora generalnego. Pytania prawne kierowane do sądów i organów podatkowych mają zaś umożliwić wydanie rozstrzygnięcie konkretnej sprawy, nie są zaś wykładnią prawa.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 01-11-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.