informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 41 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Współmałżonek nie jest stroną w postępowaniu

   Zgodnie z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu, współmałżonek pomagający w prowadzeniu działalności gospodarczej nie może być stroną w postępowaniu podatkowym VAT - podaje "Gazeta Prawna".

   Sąd rozpatrywał skargę podatniczki, która podniosła zarzut, że w postępowaniu podatkowym dotyczącym VAT za rok 1998, stroną postępowania powinien być jej mąż, który faktycznie prowadził wówczas jej sklep, zajmował się zamówieniami, dostawami, wystawiał faktury i pilnował regulowania płatności. W grudniu 2004r. złożyła wniosek o wznowienie postępowania uzasadniając, że mąż nie został wezwany jako strona postępowania, a więc nie brał w nim udziału nie z własnej winy.
   Jak stwierdził jednak Wojewódzki Sąd Administracyjny - zgodnie z Ordynacją podatkową, stroną postępowania podatkowego VAT może być tylko osoba figurująca w rejestrze działalności gospodarczej, czyli w tym przypadku właścicielka firmy. W zgłoszeniu działalności podatniczki nie było natomiast żadnej informacji o udziale jej męża w prowadzeniu firmy, dlatego też nie było obowiązku wezwania go jako strony przez urząd skarbowy.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 31-10-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.