informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Banki stawiają na budownictwo czynszowe
   "Życie Warszawy" opisuje zainteresowanie banków budową mieszkań czynszowych. Gazeta pisze, że gminy nie musiałyby wykładać pieniędzy na inwestycje, a jedynie udostępnić grunty pod budowę. Kredyt bankowy byłby spłacany z czynszów i ze sprzedaży lokali na wolnym rynku. Rocznie mogłoby powstawać 150-200 tysięcy mieszkań - podkreśla gazeta i dodaje, że Związek Banków Polskich i Polskie Stowarzyszenie Budowniczych Domów już zaraz po wyborach samorządowych zaczną zachęcać gminy do budowy mieszkań czynszowych na zasadzie przedsięwzięcia publiczno-prywatnego.
   Dziennik zaznacza jednak, że aby program mógł ruszyć z miejsca, muszą zostać spełnione pewne warunki. Po pierwsze, rząd powinien spełnić obietnicę przekazania 70 tysięcy hektarów w miastach pod budownictwo mieszkaniowe, żeby było gdzie budować. Po drugie, minister finansów powinien się zgodzić, by gminy, które mają dochody i zdolność kredytową, mogły pożyczać pieniądze powyżej tak zwanego wskaźnika zadłużenia. Związek Banków Polskich prowadzi na ten temat rozmowy z Ministerstwem Budownictwa - czytamy w "Życiu Warszawy".

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 31-10-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.