informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 46 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Belgijski Fortis przejmuje Dominet Bank
   Belgijski bank Fortis poinformował w poniedziałek rano, że przejmie polski Dominet Bank. Belgowie staną się właścicielami 100% akcji polskiego banku. Kwota transakcji nie została ujawniona.
   „Transakcja będzie podlegać konieczności uzyskania zgody regulatora, w szczególności Komisji nadzoru Bankowego, oraz spełnienia zwyczajowych warunków zawieszających” – Fortis poinformował w komunikacie. 
   Dominet jest bankiem detalicznym oferującym kompleksową obsługę, który zatrudnia 806 pracowników i dysponuje nowoczesną siecią oddziałów w całej Polsce. Zajmuje silną pozycję w segmencie kredytów samochodowych, a jego portfel kredytów gotówkowych szybko wzrasta. Dominet oferuje także inne produkty bankowe skierowane do klientów detalicznych.
   Dominet posiada dziesiątą pod względem wielkości sieć oddziałów w Polsce, liczącą około 150 oddziałów i placówek działających na zasadzie franchisingu. Utrzymuje on także uprzywilejowane relacje z grupą ponad 2000 dealerów samochodowych, w tym z największą w Polsce siecią dealerów samochodów używanych, działającą pod nazwą Autotu, która jest dobrze znaną marką. Jos Clijsters, CEO Fortis Retail Banking mówi: „Rozwój na skalę międzynarodową naszej działalności w zakresie bankowości detalicznej (Retail Banking) jest jednym z filarów strategii grupy Fortis i dlatego zakup Dominetu stanowi ważny krok naprzód, który pozwoli nam rozwinąć się na interesującym rynku w Polsce. Dominet stanie się częścią grupy Fortis, a ja wierzę, że tak wzbogacona w Polsce oferta będzie korzystna zarówno dla obecnych jak i przyszłych klientów. Serdecznie witamy pracowników Dominetu w Fortisie!”
   Marc Luet, CEO Fortis Consumer Finance Group, dodaje: „Prowadzimy działalność w zakresie kredytów konsumenckich już w siedmiu krajach europejskich. Teraz dzięki fachowej wiedzy i doświadczeniu w zakresie współpracy z podmiotami franchisingowymi będziemy nadal rozwijać sieć dystrybucji w Polsce, w oparciu o model wielokanałowej sprzedaży segmentowej. Łącząc kanały sprzedaży, produkty i wiedzę rynkową Dominetu z doświadczeniem Fortisu jeszcze silniej zaznaczymy naszą obecność na rynku kredytów konsumenckich w Polsce.”
   Sylwester Cacek, Prezes Rady Nadzorczej Dominet Banku mówi: „Połączenie Fortis i Dominet wzmocni pozycję obu instytucji i zapewni im dalszy dynamiczny rozwój. Fortis posiada zbliżoną do Dominetu kulturę korporacyjną, co umocni rozwój Dominetu w ramach silnej międzynarodowej instytucji finansowej”.
   Transakcja nie będzie miała istotnego wpływu na współczynnik wypłacalności grupy Fortis ani na zysk netto w przeliczeniu na akcję w 2006 r. i oczekuje się, że spełni kryteria inwestycyjne Fortisu.
   Już w lipcu media podawały, że Fundusz Merrill Lynch Global Emerging Markets Partners chce sprzedać posiadany pakiet 49,9% akcji spółki Dominet, jedynego akcjonariusza Dominet Banku. Według informacji greckiej prasy z połowy października, zainteresowanie Dominet Bankiem wyrażał grecki EFG Eurobank.
   Większościowy pakiet (50,1%) akcji Dominetu należy do Doroty Cacek, która jest wiceprezesem banku. Dominet Bank jest 41-ym bankiem w Polsce pod względem aktywów – jego suma bilansowa netto wyniosła na koniec ub.roku 1,25 mld zł. Ma 10-tą co do wielkości sieć placówek, obejmujących 152 oddziały.
   Według niezaudytowanych danych, w 2005 roku Dominet Bank miał 1,386 mln zł straty netto wobec 6,214 mln zł na koniec 2004 roku. 
   W Polsce Fortis jest już strategicznym akcjonariuszem Fortis Banku.

Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 30-10-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.