informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 71 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

MPiPS: Bezrobocie może spaść na koniec roku poniżej 15 proc.
   Stopa bezrobocia może spaść na koniec tego roku poniżej 15 proc., a obecna tendencja spadkowa wskaźnika może się utrzymać na początku 2007 roku - prognozuje wiceminister pracy Bogdan Socha. Wcześniej minister pracy Anna Kalata oceniła, że pod koniec roku może nastąpić wzrost stopy bezrobocia - do około 15,5 proc.
   "Może dojść do sytuacji, że na koniec roku bezrobocie będzie poniżej 15 proc. natomiast trudno powiedzieć, czy będzie to 14,9 czy 14,8 proc. Nawet gdyby to było 15 proc., to i tak będziemy zadowoleni" - powiedział w poniedziałek Socha. "Tendencja jest spadkowa, myślę że w październiku będzie to 15 proc. Tendencja spadkowa utrzyma się do końca roku, a może i dłużej" - ocenił wiceminister.
   Wcześniej minister pracy Anna Kalata oceniła, że pod koniec roku może nastąpić wzrost stopy bezrobocia - do około 15,5 proc. „Myślę, że na koniec roku będzie nie więcej niż 15,5%. Ale trudno powiedzieć dokładniej, to takie wróżenie z fusów, ale wydaje mi się, że na pewno nie będzie 16,0%” – dodała minister. "Uważam, że pani minister jest w tej sprawie zbytnią pesymistką" - skomentował wypowiedź Kalaty Socha. „Myślę, że październik będzie miesiącem, kiedy odnotujemy spadek” – powiedziała Kalata podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, odpowiadając na pytanie o przewidywany poziom stopy bezrobocia.
   Według danych GUS stopa bezrobocia we wrześniu 2006 spadła do 15,2 proc. z 15,5 proc. w sierpniu. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła 2363,6 tys. osób.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 30-10-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.