informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 67 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Leasing zwrotny

   Leasing zwrotny jest dość szczególną formą leasingu: dostawcą i odbiorcą towaru jest w tym przypadku ten sam podmiot. Taka forma może być wykorzystana do optymalizacji zarządzania majątkiem lub poprawy płynności finansowej - pisze "Rzeczpospolita".


   Korzystając z leasingu zwrotnego, można uwolnić zamrożone w aktywach trwałych środki i wykorzystać zdobyte w ten sposób pieniądze na bieżące inwestycje. Cechą szczególną takiej formy leasingu jest ścisłe powiązanie obu umów: leasingu i sprzedaży - ponieważ sprzedający firmie leasingowej sprzęt podmiot od razu nabywa go w formie leasingu. Najczęściej korzysta się z niego w obrocie nieruchomościami - ok. 80-90% wszystkich transakcji leasingu nieruchomości finansowanych jest w ten właśnie sposób.
   Spółki leasingowe niechętnie jednak współpracują w tej formie z przedsiębiorstwami, które mają problemy finansowe i tą metodą chcą zachować płynność finansową, a banki odmawiają mu kredytu. Jeśli jednak wniosek rozpatrzony będzie pozytywnie, leasing zwrotny jest nieco droższy od zwykłego - wyższe marże i wyższa opłata wstępna stanowią zabezpeczenie dla firmy leasingowej.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 28-10-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.