informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 80 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Dlaczego Microsoft zatopił Polskę?

   Spróbuj w Windows kliknąć prawym klawiszem myszki na zegarku na pasku zadań (z reguły jest to prawy dolny róg ekranu). Wybierz "Ustaw datę/godzinę" i przejdź na kartę "Strefa czasowa". Jak myślisz, dlaczego w miejscu Polski rozpościera się olbrzymie morze?

   W jednym z blogów umieszczonych na witrynie Microsoft Developer Network pojawiło się wreszcie wyjaśnienie, dlaczego od kilku lat na stworzonej przez MS mapie świata obszar Polski w całości znajduje się pod wodą.
   Problem wziął się z przyporządkowania stref czasowych poszczególnym krajom. Moduł konfigurujący ustawienia lokalne w Windows 95 podświetlał aktualnie wybraną strefę czasową. Jednak po kilku miesiącach ta funkcja została z systemu usunięta - głównie z racji zmian w sytuacji geopolitycznej świata - i pozostała wyłącznie w Rejestrze w postaci identyfikatorów poszczególnych regionów (państw).
   W czasie premiery Windows 95 Polska znajdowała się we własnej, unikalnej strefie czasowej, a państwo ciągle jeszcze istniało na mapie świata. Z czasem nazwa strefy się zmieniała, aż w końcu znaleźliśmy się w grupie krajów stosujących CET (Czas środkowoeuropejski) w zimie i przesunięty o godzinę Czas letni w lecie, tj. od ostatniej niedzieli marca do ostatniej niedzieli października.
   Kiedy zatem Polska została przeniesiona do grupy CET, "Warsaw Daylight Time" (jaką to nazwę nosiła polska strefa czasowa w Windows 95) przestał być stosowany, a przypisane do niego państwo - na nieszczęście - momentalnie znalazło się pod wodą.
   Deweloperzy Windows obiecują, że w Viście Polska ponownie pojawi się nad powierzchnią zalewającego nasze obszary morza...Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 28-10-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.