informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 48 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Na umowie zawsze brutto

   W przypadku umowy o pracę, podawana jest zazwyczaj kwota brutto zarobków. Jeżeli podpisywana jest umowa cywilno-prawna, kodeks cywilny nie reguluje bezpośrednio kwestii "brutto czy netto".


   Na podstawie innych przepisów można jednak wywnioskować, o jakiej kwocie mówi umowa. Zgodnie z art. 9 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podatek należny oblicza się od dochodu, a tym jest "nadwyżka sumy przychodów nad kosztami ich uzyskania". Podobnie jest w przypadku składek ZUS: art. 18 ust. 3 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych również określa jako podstawę wymiaru składki przychód, "w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych".
   Na podstawie powyższych przesłanek, łatwo można dojść do wniosku, że ustawodawca nie zamierzał w tym przypadku postąpić analogicznie do przepisów o VAT, gdzie należny podatek zawarty jest w końcowej cenie. W przypadku podatku dochodowego i skłądek ZUS, najwyraźniej jednak chodzi o naliczanie ich od kwoty brutto. Dlatego w przypadku braku dookreślenia w samej umowie, przyjąć należy, że chodzi właśnie o kwotę brutto.

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 26-10-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.