informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 76 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Budowlańcy ze Wschodu pilnie poszukiwani
   Rodzime firmy borykają się z terminową realizacją kontraktów, gdyż polscy budowlańcy wolą pracować na Zachodzie. Dla polskich firm budowlanych wybawieniem może okazać się zatrudnianie pracowników z sąsiednich krajów, głównie z Ukrainy i Białorusi.
   Ministerstwo ma pomysł rozszerzenia listy zawodów, w których obcokrajowcy mogą u nas pracować bez pozwolenia na zatrudnienie. Przedstawicielom branży budowlanej podoba się pomysł otwarcia naszego rynku dla pracowników ze Wschodu. „Biorąc pod uwagę to, co stało się na krajowym rynku budowlanym po wejściu Polski do Unii Europejskiej, ten projekt można ocenić tylko pozytywnie. Nie mamy innego wyjścia, jak tylko sięgnąć po pracowników z zagranicy” - twierdzi Edward Szwarc, wiceprezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa. „Otwarcie rynku dla pracowników ze Wschodu jest w tym momencie konieczne” - mówi Roman Nowicki, prezes Kongresu Budownictwa Polskiego.
   Jak argumentuje wiceminister budownictwa Elżbieta Janiszewska-Kuropatwa, ułatwienia w obecnych przepisach nie obejmują branży budowlanej. Ponadto, do Ministerstwa Budownictwa napływa coraz więcej sygnałów, że przedsiębiorcy nie mogą sobie poradzić z brakiem wykwalifikowanej siły roboczej. Nawet stopniowe podwyżki płac nie przekonują polskich pracowników do pozostania w kraju, a rodzime firmy borykają się z terminową realizacją kontraktów.
   Prawdopodobnie Ministerstwo Budownictwa jeszcze w tym roku wprowadzi swoje plany w życie.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 26-10-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.