informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 84 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Jak zachować ulgę inwestycyjną

   Do 31 grudnia 1999r. obowiązywała ustawa o CIT, zgodnie z którą wydatki inwestycyjne odlicza się od podstawy opodatkowania w roku inwestycji i nastepnym. Warunkiem jest jednak zachowanie przedmiotu inwestycji przez 3 lata - podaje "Gazeta Prawna".


   W postanowieniu z 12 maja 2006 r. (nr. PUS.I/423/15-2/06) naczelnik Podkarpackiego Urzędu Skarbowego rozstrzygnął kwestię posiadania przez spółkę prawa do odliczenia wydatków inwestycyjnych od podatku. Spółka nakłady inwestycyjne ujęła w w deklaracjach podatkowych za lata 1998-2002, jednak w 2006 r. zamierza zrzec się wieczystego użytkowania gruntu wraz zabudową. Pytanie brzmiało, czy zachowa przy tym prawo do ulgi.
   Jak wyjaśnił naczelnik Urzędu Skarbowego, "Ponieważ spółka w 2006 roku zamierza zrzec się prawa użytkowania wieczystego gruntu [...] nie straci praw do tych odliczeń, gdyż dokona tego po okresie 3 lat od końca roku podatkowego, w którym podatnik skorzystał z tych odliczeń, tj. 2002 roku." Istotne jest więc kiedy odliczenie zostało dokonane.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 24-10-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.