informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 51 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Ulga od oprogramowania

   Kupując oprogramowanie, firma może skorzystać z ulgi na zakup nowych technologii i połowę wydatku odliczyć od podstawy opodatkowania.


   Prawo do odliczenia wydatków na nabycie nowych technologii daje podatnikom rt. 18b ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. z 2000 r. nr 54, poz. 654 z późn. zm.; dalej ustawa o CIT) - podstawą odliczenia jest "kwota wydatków poniesionych przez podatnika na nabycie nowej technologii, uwzględnionych w wartości początkowej, w części, w jakiej została zapłacona podmiotowi uprawnionemu w roku podatkowym, w którym technologię wprowadzono do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych oraz wartości niematerialnych i prawnych lub w roku następującym po tym roku, oraz w której nie została zwrócona podatnikowi w jakiejkolwiek formie."
   Naczelnik Urzędu Skarbowego w Piotrkowie Trybunalskim z 14 lipca 2006 r. (nr. US.I/1.423/5/2006) na podstawie powyższych przepisów wydał interpretację w sprawie możliwości skorzystania przez spółkę z prawa do ulgi. Spółka nabyła serwer z oprogramowaniem klasy ERP-CDN XL - zgodnie z orzeczeniem Naczelnika, prawo do odliczenia zachowuje "pod warunkiem, że zakup tego oprogramowania wiąże się z zakupem wartości niematerialnej i prawnej, a nabycie praw do tego oprogramowania nastąpi w drodze umowy o ich przeniesienie oraz korzystanie z tych praw."


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 24-10-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.