informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 75 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Mieszkania nie będą objęte podatkiem od spadków i darowizn
   "Gazeta Prawna" opisuje zmiany zasad opodatkowania sprzedaży odziedziczonych lub podarowanych nieruchomości. Nowe przepisy mają obowiązywać w stosunku do mieszkań i gruntów nabywanych od początku przyszłego roku.
   Według projektu nowelizacji, dziedziczone i darowane mieszkania będą objęte przy sprzedaży podatkiem 19 procent od dochodu, pomniejszonego o koszty poniesione na mieszkanie i jego rynkową wartość z dnia nabycia. Podatnicy zyskują na tym, że od stycznia mieszkania nie będą objęte podatkiem od spadków i darowizn.
   Jednak odnosi się to tylko do najbliższej rodziny i w przypadku, gdy wartość darowizny nie przekracza miliona złotych. Zwolniona z podatku dochodowego ma być także sprzedaż mieszkania, w którym podatnik był zameldowany przez co najmniej 12 miesięcy. Nadal nie trzeba będzie też płacić podatku od nieruchomości sprzedawanych po pięciu latach od ich nabycia - pisze "Gazeta Prawna".

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 24-10-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.