informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 16 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Czy prawo europejskie pomoże odzyskać akcyzę na używane

   Europejski Trybunał Sprawiedliwości nie wydał jeszcze wyroku w sprawie stosowanej w Polsce akcyzy na samochody używane, ale urzędnicy już zastanawiają się jak ograniczyć zwroty. Być może podatnikom znów pomoże prawo europejskie - pisze "Gazeta Prawna".


   Urzędy celne zamierzają zaoszczędzić nieco państwowych pieniędzy wyceniając samochody zgodnie z katalogami rzeczoznawców i od podanej tam wartości odliczając akcyzę. W efekcie przy kupnie samochodów nowszych niż dwuletnie zwrotów nie będzie w ogóle, natomiast przy pozostałych może okazać się, że zwrócona kwota będzie naprawdę symboliczna. Wycena samochodów z wniosków o zwrot akcyzy ma być bowiem przeprowadzana na pod stawie wydawanych co miesiąc katalogów, zgodnie z wyceną danego modelu na miesiąc, w którym został sprowadzony do Polski.
   Zdaniem ekspertów jednak, taka procedura nie jest do końca realna. Na wprowadzenie przepisów pozwalających na jej prowadzenie nie pozwala bowiem obowiązujące prawo. Zgodnie z art. 82 ust. 3 ustawy o podatku akcyzowym (Dz.U. nr 29, poz. 257 z późn. zm.), przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu samochoduosobowego, podstawą opodatkowania jest kwota określona w umowie kupna sprzedaży, czyli ta, którą realnie zapłacił nabywca.Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 23-10-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.