informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Koniec pracy w sobotę i dłuższy urlop macierzyński

   Wczoraj sejm uchwalił poprawki w Kodeksie Pracy - mniej odpracowywania kosztem pensji i dłuższe urlopy macierzyńskie to najbardziej odczuwalne dla pracowników zmiany.   Do tej pory zdarzał się problem z rozliczaniem miesięcy, w których w jednym tygodniu w dni robocze przypadały dwa dni świąteczne - np. 1 i 3 maja lub 25-26 grudnia. Jeden z wolnych dni odpracowywaliśmy do tej pory w sobotę - teraz nie będzie już potrzeby, jednak wymiar czasu w takim miesiącu zmniejszy się o 8 godzin, w wyniku czego otrzymamy nieco mniejszą pensję.
   Urlop macierzyński w nowym Kodeksie Pracy wydłuża się o całe dwa tygodnie, przy czym każdy tydzień będzie liczony jako 7 dni kalendarzowych, a jeśli nie korzystamy z niego przed przewidywanym porodem - jego bieg zaczyna się właśnie w jego dniu. Nie będzie natomiast wnioskowanego 6-miesięcznego okresu ochronnego dla kobiet wracających po macierzyńskim do pracy.


 Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 20-10-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.