informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 55 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Diesel droższy od benzyny, cena będzie jeszcze rosła
   Właściciele samochodów napędzanych olejem napędowym nie mogą już się chwalić, że ich paliwo jest tańsze od benzyny. PKN Orlen po raz kolejny podniósł ceny oleju i teraz jest on w hurcie droższy o 17 groszy na litrze od ekskluzywnej benzyny Super98. Także na stacjach benzynowych diesel zrównał się już, a gdzieniegdzie nawet przewyższył cenę benzyny bezołowiowej Pb95.
   Dlaczego olej napędowy drożeje mimo spadku cen benzyny? PKN Orlen tłumaczy to wzrostem cen produktów gotowych na giełdach, które drożeją z powodu wzrostu popytu przed zbliżającą się zimą. „Jest zwiększony popyt na olej napędowy, a my się do niego dostosowujemy” – tłumaczy Paweł Poręba z biura prasowego Orlenu.
   Natomiast Urszula Cieślik z firmy Reflex, zajmującej się monitorowaniem rynku, twierdzi, że przed zimą zawsze rośnie popyt na olej opalowy. A ponieważ olej opałowy i napędowy mają niemal te same właściwości, więc rosną ceny obydwu produktów. „Ludzie zaczynają ogrzewać domy, więc i paliwo do samochodów drożeje” – mówi Urszula Cieslik i twierdzi, że wkrótce cena diesla będzie jeszcze wyższa.
   Właściciele samochodów z silnikiem diesla mogą czuć się zawiedzeni. Kupowali te auta licząc na oszczędności na kosztach paliwa, a teraz okazuje się, że żadnych oszczędności nie ma.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 20-10-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.