informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 64 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Kto może skorzystać z funduszy unijnych

   O dotacje z Unii Europejskiej mogą ubiegać się mali i średni przedsiębiorcy, z siedzibą na terytorium Polski. Problem był jednak cały czas z określeniem definicji małego i średniego przedsiębiorstwa - pisze "Gazeta Prawna".


   Załącznik rozporządzenia Komisji Europejskiej nr 70/2001 w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską do pomocy państwa dla małych i średnich przedsiębiorców, zmieniony rozporządzeniem KE nr 364/2004 z 25 lutego 2004 r. (Dz.U. WE L63 z 28.02.2004), definiuje bez wątpliwości te terminy. Przedsiębiorstwo to podmiot prowadzący działalność gospodarczą - nie ma znaczenia forma prawna, w jakiej to robi.
   Małe przedsiębiorstwo to zakład zatrudniający mniej niż 50 pracowników i nie przekraczający rocznie 10 milionów euro obrotu. Średnie przedsiębiorstwo zatrudnia do 250 osób, a jego obrót jest mniejszy lub równy 50 milionom euro. Rozporządzenie rozróżnia też mikroprzedsiębiorstwo: te z kolei zatrudniają do 10 pracowników przy rocznym obrocie poniżej 2 milionów euro.
   Jeżeli nie mamy nadal pewności, czy nasza firma zgodnie z regulacjami unijnymi (od których zależą dotacje) zalicza się do sektora małych i średnich przedsiębiorstw, możemy sprawdzić to za pomocą kwalifikatora ze strony internetowej PARP: www.parp.gov.pl/kwalifikator/index.html

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 17-10-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.