informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 51 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Eksport a stawki VAT

   Przy eksporcie obowiązuje, pod warunkiem spełnienia określonych w ustawie o VAT warunków, zerowa stawka VAT. Określenie właściwej nie jest jednak do końca tak proste - podaje "Gazeta Prawna".


   Eksportem towarów nazywamy potwierdzony przez urząd celny wywóz towarów z terytorium kraju poza terytorium Wspólnoty - o ile dokonywany jest przez dostawcę lub na jego rzecz, albo nabywcę mającego siedzibę poza terytorium kraju lub na jego rzecz. Zdaniem urzędów skarbowych, oprócz potwierdzenia wywozu towarów do państwa trzeciego, do potwierdzenia eksportu potrzebne jest też przeniesienie na ich nabywcę prawa do rozporządzania nimi jako ich właściciela.
   Dlatego jeżeli nie można określić podmiotu zagranicznego, który odebrał towar, uznaje się, że eksport faktycznie nie nastąpił - a co za tym idzie, nie można skorzystać z zerowej stawki VAT.Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 17-10-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.