informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Przegapiłem "urzędowy" termin - co dalej?

   Czasami, z mniej lub bardziej zawinionych przyczyn, zdarza się przeoczyć termin złożenia jakiegoś urzędowego pisma. Czasami konsekwencje bywają nieodwracalne - tym bardziej więc warto zainteresować się możliwościami przywracania terminów.

   Najważniejsze jest przy tym, aby powód niezłożenia pisma w terminie wynikał z rzeczywiście ważnych i niezależnych od składającego przyczyn. Warto w tym przypadku skorzystać z pomocy prawnika, który nie tylko pomoże sformułować wniosek o przywrócenie terminu, ale też od razu będzie w stanie ocenić szanse na jego pozytywne rozpatrzenie. Większość bowiem rzeczywistych przyczyn opóźnienia - urlop, zły przepływ dokumentów w firmie, choroba czy inne zaniedbanie - nie będą dla sądu wystarczającymi powodami do przywrócenia terminu.
   Razem z wnioskiem o przywrócenie terminu złożyć należy także od razu zaległe pismo, do którego wniosek się odwołuje. Mamy na to tydzień od dnia, w którym ustała przyczyna uchybienia terminu.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 14-10-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.