informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 113 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Ubrania i bez logo wliczysz w koszty

   Do tej pory uznawano, że wrzucenia w koszty reprezentacyjne ubrań dla pracowników można dokonać tylko wtedy, jeżeli zawierają typowe elementy firmowe i nie są używane w innych celach. Izba Skarbowa skorygowała taką interpretację - podaje "Rzeczpospolita".


   W interpretacji Izby Skarbowej w Warszawie z dnia 19 czerwca br. (nr 1401/PD-4230Z-53/06/ER) czytamy: "specyfika prowadzonej przez spółkę działalności gospodarczej wymaga poniesienia nakładów na odzież reprezentacyjną (np. garsonki, garnitury) użytkowaną przez prezenterów w celu podkreślenia dobrego wizerunku firmy (...) zarówno wydatki poniesione w związku z zakupem strojów służbowych opatrzonych logo podatnika, jak też strojów niepozbawionych cech odzieży osobistej (np. garnitury, garsonki), lecz wykorzystywanych tylko i wyłącznie w celach służbowych przez prezenterów telewizyjnych, w myśl art. 15 ust. 1 w związku z art. 16 ust. 1 pkt 28 updop podlegają zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów spółki w ramach wydatków na reprezentację".
   Do tej pory obowiązywało zdaniem urzędników skarbowych stanowisko Naczelnego Sądu Administracyjnego mówiące, że "Ubranie może być uznane za mające znaczenie dla działalności jednostki i jej reprezentacji lub reklamy w sytuacji, gdy są to np. jednorodne, charakterystyczne ubiory zaopatrzone w logo firmy." (15 marca 2000 r., sygn. akt SA/Sz 59/99).
   W związku z wydaną interpretacją, nie będzie już problemu z wpisaniem w koszta reprezentacyjne nie tylko koszulek z firmowym logo, ale również budujących wizerunek firmy elementów ubioru nie mających bezpośrednio graficznego związku z przedsiębiorstwem.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 13-10-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.