informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 55 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

ONZ: Internet może się rozpaść na mniejsze sieci

   ONZ przestrzega, że internet może w przyszłości rozpaść się na mniejsze sieci. Szef ONZ-towskiego Forum Zarządzania Internetem wyraził swoje obawy podczas rządowej konferencji w Londynie.

   Nizin Desai powiedział, że rozpad internetu może nastąpić w ciągu najbliższych pięciu lat. Już dziś istnieje bowiem wiele sporów dotyczących regulacji sieci, przyznawania domen czy relacji między biznesem a rządami. Szef Forum podkreśla, że niedługo będzie więcej witryn w języku chińskim niż angielskim, a mimo to użytkownicy chińskich stron nadal muszą adresy internetowe wpisywać w alfabecie łacińskim. Jeśli będą chcieli to zmienić, mogą stworzyć własny odrębny Internet. Inni uczestnicy konferencji sugerują jednocześnie, że koncerny medialne mają coraz większy wpływ na globalną sieć - gdy zaczną na przykład faworyzować jednych klientów, a ignorować innych, równość dostępu do Internetu, a przez to jego niezależność, będzie zagrożona.
   Wielu członków zjazdu podkreśla, że "bałkanizacja" internetu - jak określany jest ten proces - już się rozpoczęła. Takiego zdania jest profesor Howard Williams z Banku Światowego, który podkreśla, że obecnie dyskusja na temat internetu opiera się na założeniu, iż sieć będzie technologicznie jednolita na całym świecie. Williams sugeruje, że to może się zmienić. Zdaniem Chinyelu Onwurah z brytyjskiej organizacji Ofcom, zajmującej się regulacją rynku telekomunikacyjniego, znaczenie "bałkanizacji" zależy od jej wpływu na status konsumentów. Podkreśliła, że jeśli "bałkanizacja" ma skutkować powstaniem sieci internetowych, które nie komunikują się ze sobą, to jest to złe, ogranicza bowiem zasięg wybór konsumenta. Zastrzegła jednak, że jeśli odnosi się to do zróżnicowania poziomów zabezpieczeń, funkcjonalności czy prędkości, a zatem daje możliwość wyboru, to jest to proces pozytywny.
   Londyńską konferencję zorganizowała brytyjska organizacja Nominet, odpowiedzialna za przyznawanie domen z końcówką .uk. Spotkanie odbywa się przed zaplanowaną na październik w Atenach globalną konferencją organizowaną przez Forum Zarządzania Internetem. Szef Forum Nizin Desai podkreśla, że jego instytucja nie ma żadnej siły sprawczej, jest jedynie ciałem zbierającym opinie na temat sieci.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 11-10-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.