informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 52 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Inwestycje zagraniczne polskich firm rosną jak na drożdżach
   "Gazeta Wyborcza" obszernie opisuje sukcesy polskich firm na świecie. Według dziennika, polscy przedsiębiorcy zainwestowali w zeszłym roku czterokrotnie więcej niż rok wcześniej.
   W 2004 roku polskie inwestycje za granicą wyniosły 600 milionów złotych, w 2005 roku już 2 i pół miliarda. A w tym roku będzie to znacznie wyższa suma - podaje gazeta podkreślając, że sam tylko Orlen wyda w tym roku na rafinerię w Możejkach na Litwie dwa miliardy euro. Dziennik zwraca uwagę, że tradycyjny kierunek polskich przedsiębiorców to Wschód: Rosja i Ukraina. Cersanit chce tam budować fabrykę płytek ceramicznych, Amica - zakład produkujący kuchenki, Sanitec Koło właśnie ruszył z produkcją wanien.
   Polscy przedsiębiorcy łakomym okiem patrzą także na kraje wchozące do Unii: Rumunię i Bułgarię. Cersanit przejmuje fabrykę płytek w Rumunii, Porta zbudowała tam fabrykę drzwi, a Can Pack - wytwórnię puszek aluminiowych. Producent mebli Vox otworzył w tym roku w Rumunii kilka sklepów. Gazeta podkreśla, że każda udana zagraniczna inwestycja tworzy pozytywny wizerunek naszych produktów i na takim rynku łatwiej będzie sprzedać towary również polskim firmom, które nie inwestują za granicą. A pieniądze w formie dywidend i tak wrócą do kraju.
   Więcej o inwestycjach polskich przedsiębiorstw w innych krajach - w "Gazecie Wyborczej".

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 11-10-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.