informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Eurostat: Bezrobocie najwyższe nadal w Polsce

   Stopa bezrobocia wyniosła w sierpniu 8,0 proc. w całej Unii Europejskiej (UE), podał unijny urząd statystyczny Eurostat we wtorkowym komunikacie. Bezrobocie w strefie euro kształtowało się w sierpniu na poziomie 7,9 proc. czyli wzrosło o 0,1 pkt proc. w stosunku do lipca.

   Najniższy poziom wyrównanej sezonowo stopy bezrobocia w lipcu odnotowano w Danii (3,7%), Holandii (3,8%), Estonii (4,2%), Irlandii (4,4%) i Luksemburgu i Austrii (4,8%). Nawyższe bezrobocie było wciąż w Polsce (15,0%), na Słowacji (13,1%) w Grecji (9,2% w I kw. 2006), Francji (8,8%) i Belgii (8,6%).
   Największe spadki stopy bezrobocia w sierpniu odnotowano w Estonii (z 7,5% do 4,2%), na Litwie (z 7,7% do 5,7%),w Danii (z 4,7% do 3,7%) i na Łotwie (z 8,9 % do 7,2%). Natomiast największy wzrost bezrobocia odnotowano w Wielkiej Brytanii (z 4,6% w czerwcu 2005 do 5,4% w czerwcu 2006) i na Węgrzech (z 7,3% do 7,6%).
   Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób w wieku produkcyjnym w danym kraju.
   Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła 15,5%.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 03-10-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.