informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 22 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Danii brakuje rąk do pracy

   W Danii, gdzie od dawna panuje niskie bezrobocie, a gospodarka rozwija się w zawrotnym tempie, potrzeba nowych pracowników. W związku z tym rząd duński zaczyna szukać pracowników poza granicami kraju

   Duński minister zatrudnienia Claus Hjort Frederiksen przedstawił w tym tygodniu program, który ma ułatwić zagranicznej sile roboczej, głównie ze Szwecji, Niemiec i Polski, dostęp do rynku pracy w Danii.
   "Naszym priorytetem jest zatrudnianie duńskich bezrobotnych, ale w obecnej sytuacji, gdy nie są oni w stanie zająć wszystkich wolnych stanowisk, musimy szukać pracowników poza granicami kraju" - podkreślił Frederiksen.
   Duńskie przedsiębiorstwa, chcąc skorzystać z wysokiej koniunktury, pracują pełną parą. Mimo tego nie są w stanie sprostać popytowi. Według najnowszych danych w ciągu ostatnich sześciu miesięcy 35,5 proc. przedsiębiorstw musiało zrezygnować z realizacji zamówień z powodu niewystarczającej ilości personelu.
   Spadająca wydajność od początku 2005 roku do pierwszego kwartału 2006 roku spowodowała w duńskim sektorze przemysłowym straty w wysokości 27 mld koron (3,61 mld euro).
   Duńczycy przewidują, że do 2008 roku będą potrzebować 100 tys. nowych pracowników. Największe zapotrzebowanie panuje na robotników obsługujących maszyny, informatyków, elektroników, pracowników poczty.
   Obecnie w Danii pracuje już 7,5 tys. pracowników z Europy Wschodniej, z czego 60 proc. stanowią Polacy.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 01-10-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.