informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 62 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Nie każda polisa chroni kredytobiorcę
   Jeśli posiadacz polisy ubezpieczenia kredytu hipotecznego nie spłaca rat, to zrobi to za niego towarzystwo, ale będzie się domagało zwrotu pieniędzy. Realną ochronę dają polisy na wypadek utraty pracy – czytamy w Gazecie Prawnej.
   Ubezpieczenie spłaty kredytu hipotecznego w praktyce zabezpiecza tylko bank. Towarzystwo wypłaca bankowi pieniądze za klienta, który przestaje spłacać pożyczkę a od niego samego żąda zwrotu pieniędzy. Zobowiązanie i tak będzie musiał uregulować z tą różnicą, że wierzycielem będzie już ubezpieczyciel, a nie bank. Przy 100 tys. kwoty kredytu klient płaci za takie ubezpieczenie 700-800 zł.
   Lepiej chronią interesy klientów ubezpieczenia na życie, następstw nieszczęśliwych wypadków czy polisy na wypadek utraty pracy. Te umowy przewidują, że wypłaconych bankowi pieniędzy nie trzeba zwracać towarzystwu. Polisy na wypadek utraty pracy oferują jednak tylko PKO BP i Santander Bank.
   Niektóre banki oferują natomiast możliwość zawieszenia spłacania rat. Problem w tym, że cały czas trzeba spłacać odsetki, a kwota długu nie spada. Natomiast odszkodowanie z polisy na wypadek utraty pracy pokrywa całość raty, więc wartość kredytu pozostałego do spłaty maleje. Taka polisa zadziała jednak tylko w przypadku krótkotrwałego bezrobocia.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 01-10-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.