informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Firma w Anglii a podatki w Polsce

   Właściciele polskich firm, którzy zdecydowali się na wybór opodatkowania linowego według 19-proc. stawki PIT a następnie na podjęcie pracy w ramach prowadzonej przez siebie firmy na Wyspach Brytyjskich, będą musieli odprowadzać podatki także w Polsce - podaje "Gazeta Prawna".


   Jeżeli Polak pracujący w Anglii zdecydował się na założenie firmy w kraju a prowadzoną przez siebie działalność gospodarczą opodatkował 19-proc. liniowym PIT, to po powrocie do Polski nie będzie zwolniony z obowiązku odprowadzania tego podatku - twierdzą eksperci. Samo założenie firmy w Polsce, a następnie wyjazd do Wielkiej Brytanii, nie rozwiązuje problemu dodatkowego opodatkowania zagranicznych dochodów w kraju, może natomiast znacznie zmniejszyć te obciążenia.
   Opodatkowanie dochodów uzyskiwanych poza granicami kraju stawką liniową z działalności gospodarczej, prowadzi do obniżenia obciążeń podatkowych. Dzięki takim rozwiązaniom podatnik ma możliwość uchylenia się od konieczności odprowadzania wysokiego podatku dochodowego wynikającego z polskiej skali podatkowej. Niejednokrotnie w Polsce uiścić należy jedynie różnice pomiędzy 19-proc. polskim podatkiem liniowym a podatkiem zapłaconym w Wielkiej Brytanii według obowiązujących tam niższych stawek.
   Za sprawą metody wyłączania z progresją, która zostanie wdrożona w życie na mocy nowej umowy polsko-brytyjskiej, uzyskany za granica dochód będzie zwolniony z opodatkowania w kraju, zaś do pozostałych dochodów osiągniętych w Polsce zastosowanie będzie miała stawka podatkowa wyliczona dla całości polskiego i zagranicznego dochodu. 


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 27-09-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.