informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 64 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Wirus "Scob" szaleje w internecie
Nowy, niezwykle niebezpieczny, wirus "Scob" zaczął atakować komputery na całym świecie. W odróżnieniu od poprzednich, nie wykorzystuje on do rozprzestrzeniania się programów pocztowych, ale popularne i często odwiedzane strony internetowe.
Aby się nim zarazić wystarczy odwiedzić stronę internetową, dotychczas uważaną za bezpieczną i godną zaufania przy pomocy przeglądarki Microsoft Internet Explorer. Wirus, określany również jako "download. ject.". "toofer" lub "webber", umożliwia hakerom dostęp do poufnych danych znajdujących się na twardym dysku zaatakowanego komputera, takich jak hasła, numery kart kredytowych czy numery PIN.
Liczba zarażonych stron WWW zwiększa się w bardzo szybko. Stephen Toulouse, szef programów zabezpieczających koncernu Microsoft, ujawnił, że hakerzy dokonali już dwóch prób wprowadzenia wirusa do sieci, ale Microsoftowi udało się rozesłać do użytkowników jego programów odpowiednie uaktualnienia oprogramowania.
Jednak hakerzy dokonali ostatnio trzeciej próby z nową odmianą wirusa, na którą na razie nie ma antidotum. Toulouse zalecił jednak użytkownikom komputerów niezwłoczne zainstalowanie ostatnich wersji antywirusowych programów zabezpieczających oraz programów typu "firewall".
Wirus nie atakuje wersji Internet Explorera opracowanych przez Macintosha ani nie rozprzestrzenia się poprzez przeglądarki nie mające związków z Microsoftem, takie jak Opera, czy Mozilla.
Toulouse powiedział, że podejrzane są pliki oznaczone jako "Kk32.dll" lub "Surf.dat". W przypadku ich znalezienia na dysku swojego komputera należy bezwzględnie sprawdzić je przy pomocy programu antywirusowego.

Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 26-06-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.