informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 37 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Przedsiębiorcy optymistycznie o IT

   Wskaźnik MSI, odzwierciedlający nastroje i oczekiwania polskich przedsiębiorców wobec zastosowania IT, po raz kolejny osiągnął historyczne maksimum i wynosi 2,00.   Rekordowe notowanie publikowanego raz na kwartał przez stowarzyszenie "Komputer w Firmie" i Zakład Gospodarki Informacyjnej i Społeczeństwa Informacyjnego SGH wskaźnika wynika w głównej mierze z optymistycznego postrzegania sytuacji ekonomicznej firm przez małych i średnich przedsiębiorców oraz chęci inwestowania w technologię.
   Wyniki badania potwierdzają dobrą kondycję polskiej gospodarki - aż sześć spośród dziewięciu wskaźników cząstkowych tworzących indeks osiągnęło wartości najwyższe w historii badania od listopada 2003 r. Rośnie przekonanie o pozytywnym wpływie inwestycji w IT na przychody i koszty prowadzonej działalności. Michał Goliński, ekspert zespołu badawczego "Komputer w Firmie", zaleca jednak umiar w ocenie sytuacji: "Choć liczba przedsiębiorców dostrzegających pozytywny wpływ IT na wyniki finansowe firmy wyraźnie wzrosła, nadal jednak ponad dwa razy tyle ankietowanych nie widzi takiego wpływu, a ponad 10% twierdzi, że IT nie ma wpływu ani na przychody, ani na poziom kosztów firmy."
   Historyczne maksima osiągnęły również wskaźniki oceniające sytuację ekonomiczną firmy oraz wpływ - a ściślej: brak wpływu wydarzeń politycznych na kondycję firmy. "Od pierwszego badania rośnie poczucie uniezależnienia się krajowych przedsiębiorców od bieżących wydarzeń politycznych. W listopadzie 2003 r. ok. 25% respondentów stwierdziło, że wydarzenia te nie mają wpływu na kondycję firmy, natomiast w bieżącej edycji odsetek ten jest już bliski 75% co oznacza, że przedsiębiorcy uodpornili się na zawirowania polityczne i po prostu zajmują się swoim biznesem" - skomentował drugi z ekspertów zespołu, Tomasz Kulisiewicz.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 26-09-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.