informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 72 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Jak będzie wyglądać internet w 2020 roku

   Jaki będzie wpływ internetu na losy świata w 2020 roku? Sieć będzie dostępna w każdym zakątku globu i prawie za darmo, wyrówna to szanse rozwoju każdemu, niezależnie od położenia geograficznego. Wizja z Matriksa się nie spełni: komputery nie wymkną się spod kontroli. Będziemy mieli mniej prywatności. Dostęp do technologii stanie się na tyle powszechny, że wyłonią się grupy społeczne, które ją świadomie odrzucą. Znaczna część ludzi będzie spędzać więcej czasu w wirtualnych światach niż w rzeczywistości. Jednak generalnie internet raczej pomoże, niż przeszkodzi, w uczynieniu świata lepszym, uważa większość ankietowanych przez amerykański Pew Institute.
   Pew Institute przedstawił ponad 700 wpływowym osobom związanym z internetem kilka scenariuszy dotyczących tego, jak będzie wyglądać Sieć w 2020 roku. Miały one szansę nie tylko opowiedzieć się za lub przeciw poszczególnym wizjom, lecz także wyrazić swoją opinię. Przytaczamy niektóre z wypowiedzi.
   Ponad połowa respondentów uważa, że za 14 lat dostęp do sieci będzie powszechny i bardzo tani, co przyczyni się, zgodnie z wizją myśliciela Thomasa Friedmana, do "spłaszczenia" świata - nie będzie miało znaczenia położenie geograficzne. Ludzie będą konkurować i współpracować w wymiarze naprawdę globalnym. 58% ankietowanych twierdzi, że wyłonią się grupy społeczne, które świadomie odrzucą technologię. Powstanie nowy odłam terroryzmu, używający przemocy do walki z rozwojem wszechogarniającej technologii.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 26-09-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.