informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 55 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

SKOK-i ujawniają prawdę o sobie i wprowadzają kredyty mieszkaniowe
   Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo Kredytowe przystępują do kontrofensywy medialnej. Tym razem o rząd dusz nad klientami. Ostatnie zamieszanie wokół komisji śledczej nikomu z zainteresowanych raczej nie służą, w jak się ostatnio okazało - również SKOK-om. Pamiętajmy, że ich organiczny, szybki wzrost odbywał się w sytuacji, gdy było o nich cicho, a cała uwaga skupiała się na bankach komercyjnych.Widać wyraźnie, że SKOK-i mają świadomość, że na taką ciszę jak do tej pory nie mają już co liczyć. Z drugiej strony mają już na tyle ugruntowaną i mocną pozycję, że mogą zacząć konkurować z bankami jak równy z równym. Jeśli zatem dalszy rozwój na dotychczasowych warunkach nie jest możliwy - można iść na konfrontację. A SKOK-i, trzeba to przyznać, swoją pracę domową obroniły. Co również ważne, występują na zewnątrz jako jeden podmiot, podczas gdy banki - to jednak wciąż związek konkurentów i to często walczących o przeżycie. Łatwo zatem nie będzie.
   SKOK-i nie mając zbyt przychylnej prasy w największych, opiniotwórczych mediach. Komunikują się zatem z ich czytelnikami za pośrednictwem reklam. To bardzo drogi sposób, ale skuteczny. W inny sposób zresztą tego raczej nie mogłyby osiągnąć. Czytelnicy na przykład Rzeczpospoiltej czy Dziennika, to nie „target” SKOK-ów, ale z drugiej strony, to bardzo opiniotwórcza część społeczeństwa, niekoniecznie pozytywnie nastawiona do banków. Ktoś w końcu Leszka Balcerowicza nie lubi i jak donoszą badania opublikowane przez Wprost chciałby, żeby wycofał się życia publicznego.
   W ostatni piątek w wybranych gazetach ukazała się całostronicowa reklama o bardzo charakterystycznym przekazie: „Ujawniamy prawdę o: SKOK” Poniżej znajduje się adres witryny internetowej, a także informacja, że SKOK-i to najlepsze kredyty, lokaty, a już od października również kredyty mieszkaniowe. Pod wpisanym adresem otwiera się strona główna www.skok.pl. Stamtąd można przejść na: http://www.prawdaoskok.pl/prawdaoskok/
   Na stronie znajduje się informacja na temat SKOKów i ich szerokiej oferty - lokat, kredytów, ubezpieczeń - ale również kredytów mieszkaniowych. Oprocentowanie na poziomie 5,9-6,2%. Warunki - z bankowego punktu widzenia takie sobie. WIBOR 3M + marża od 1 do 3,5%, prowizja od 0,5 do 3%, możliwa do obniżenia o maks. 0,3% dla stałych członków. Jednym słowem banki komercyjne mają zazwyczaj ciekawszą ofertę - tyle, że niekoniecznie dla takiego samego klienta. SKOK-i to jednak wciąż rynek klientów o wyższym ryzyku. W sumie ciekawi jesteśmy, jak SKOK-om pójdzie w kredytach hipotecznych. To w końcu ciężki kawałek chleba, a dla klienta liczy się przede wszystkim cena. Przecież własnie dla niej są w SKOKu - jeśli chodzi o lokaty czy kredyty. Czy hasło „Zostań współwłaścicielem kasy. Jest nas już 1 500 000” w tym przypadku zadziała? Naszym zdaniem przy wysokich cenach kredytów mieszkaniowych nie - chyba, że taka osoba zostanie najpierw odprawiona z kwitkiem z banku komercyjnego. Pytanie też, czy banki spółdzielcze nie będą teraz za bardzo płakały. Normy ostrożnościowe w ich przypadku działają na niekorzyść i mogą co najwyżej stać się pośrednikiem kredytów sprzedawanych przez BGŻ czy Nykredit. Jeśli wykorzystają ten argument przeciw SKOK-om?
   A SKOK-i? Wydaje nam się, że ich pozycja będzie cały czas rosnąć, a co za tym idzie konkurencja z bankami się zaostrzy. Podejrzewamy, że w obecnej sytuacji mogłyby sobie poradzić nawet, gdyby zostały objęte jednolitym nadzorem, chociaż pewnie do tego nie dojdzie, bo od razu trzeba byłoby im dać np. prawo do wykonywania tytułu egzekucyjny. W każdym razie naszym zdaniem w najbliższym czasie zostanie zachowany status quo. Czas zaś działa na korzyść samych SKOK-ów i jedyną rzeczą, której mogą się obawiać, to pogorszenie wizerunku. Na tym polu radzą sobie jednak całkiem dobrze, o czym świadczy kolejna już zresztą kampania reklamowa.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 26-09-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.