informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 78 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Koncerny przenoszą księgowość do Łodzi

   Philips to dowód, że w Łodzi warto otwierać centra księgowo-rozliczeniowe. Biuro Holendrów rozrosło się tak szybko, że już nie mieści się w otwartym w piątek budynku


   W nowym gmachu Philipsa przy al. Piłsudskiego pracownicy już od kilku miesięcy księgują faktury. Ale dopiero wczoraj budynek został uroczyście otwarty. Przyjechały władze firmy, prezydent miasta i marszałek oraz przedstawiciele ministerstwa gospodarki. Po przemówieniach i gratulacjach odsłonili główne wejście, a potem zasadzili pamiątkowego buka.
   Biurowiec powstał w błyskawicznym tempie (zaledwie przed dwoma laty Philips kupił dwuhektarową działkę). Ma ponad 8 tys. mkw., 15 sal konferencyjnych, japoński ogród i dużą stołówkę. Plan firmy zakładał, że w centrum będzie pracować ok. 500 specjalistów księgowości, finansów i zakupów. - Życie przerosło nasze oczekiwania - przyznali wczoraj szefowie Philipsa.
   Już teraz centrum zatrudnia 750 osób i obsługuje zdecydowanie więcej krajów niż pierwotnie zakładano. Jego pracownicy księgują faktury dla 200 jednostek Philipsa w 20 państwach Europy. Rozwój tak zaskoczył firmę, że nowo otwarty biurowiec jest już za mały. Zmieściło się w nim ok. 600 osób, reszta została w wynajętych pomieszczeniach błękitnego wieżowca (na rogu al. Piłsudskiego i ul. Sienkiewicza).
   Błyskawiczny rozwój Philipsa to dowód, że Łódź jest dobrym miastem do takich inwestycji. - Rzeczywiście, nie mamy kłopotów z rekrutacją świetnych pracowników - potwierdza Beata Ptaszyńska-Jedynak, rzecznik Philipsa.
   Bolączką są jedynie wyjazdy za granicę. Pracownicy z doświadczeniem porzucają pracę w Łodzi i wybierają ten sam fach, ale lepiej płatny na Zachodzie. - Nie dlatego, że chcą wyjeżdżać, wszystko rozbija się o pensje - ocenia jeden z pracowników firmy. - Niezłe na początku kariery zawodowej, po dwóch - trzech latach przestają satysfakcjonować. Mimo że regularne są niewielkie podwyżki.
   O godnych następców nie jest jednak bardzo trudno - twierdzą w Philipsie. Zdecydowana większość kadry ma wyższe wykształcenie, niemal wszyscy mówią po angielsku, a część włada nawet dwoma językami obcymi.
   To właśnie sprawia, że Łódź ma szansę na przyciągnięcie kolejnego wielkiego centrum księgowo-informatycznego. To niemiecka firma współpracująca z McKinsey&Company. Właśnie doradcy McKinseya polecili nasze miasto. Rozmowy trwają i są na dobrej drodze.
   Jedyną obawą władz miasta jest brak powierzchni biurowych. Lekiem ma być przyciąganie deweloperów, którzy takie budynki w centrum postawią. I tu jest dobra wiadomość. Łodzią zainteresował się duży deweloper, który chce wybudować biura przy al. Kościuszki i ul. Kopcińskiego. To firma z najwyższej półki, a jej plany są podobno mocno zaawansowane.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 24-09-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.