informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Wrocław przyciąga już nie tylko inwestycje przemysłowe
   Ponad trzy tysiące osób będą za kilka lat zatrudniać koncerny, które teraz uruchamiają w stolicy Dolnego Śląska centra biznesowe
   Za kilka dni we Wrocławskim Parku Technologicznym centrum usług otworzy hinduska firma KPIT Cummings Infosystems. Dzięki inwestycji pracę znajdzie pół tysiąca informatyków i księgowych. Przejmą oni obowiązki z oddziałów firmy w Indiach i Wielkiej Brytanii.
   Także z Wielkiej Brytanii do Wrocławia chce przenieść część swojej działalności kurierski gigant UPS. Zatrudni 300 pracowników. Ostateczne decyzje o inwestycji amerykańskiego koncernu zapadną dopiero w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Firma będzie mogła liczyć na gotówkę za każde miejsce pracy.
   Tymczasem z pieniędzy oferowanych przez miasto nie skorzystał na razie Genpact. Uruchomił on właśnie we Wrocławiu centrum biznesowe, w którym zatrudni 300 osób. Na razie ma 80 pracowników, którzy obsługują klientów GE Money Banku w Niemczech. – O wyborze Wrocławia zdecydował przede wszystkim dostęp do wykształconej kadry – podkreśla Patrick Cogny, prezes Genpact Europe.
   Wrocław do tej pory pozostawał w tyle w pozyskiwaniu centrów biznesowych. Prym wciąż wiedzie Kraków. Skąd obecne zainteresowanie Dolnym Śląskiem? – Duże znaczenie miała z pewnością decyzja Hewlett-Packarda, który jako pierwszy wszedł do nas – mówi Paweł Panczyj, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. – To przełamało strach wśród inwestorów. Według niego koncerny nie powinny narzekać na brak lokali do zagospodarowania. Tutaj popularne stają się domy handlowe – Hewlett-Packard ulokował się w Galerii Centrum, a GE i Genpact w Kameleonie. Przed końcem tego roku swoją decyzję o uruchomieniu centrum biznesowego we Wrocławiu prawdopodobnie ogłosi jeszcze jeden, niemiecki koncern. •
   Pół miliona księgowych Według danych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych w 2010 roku w centrach biznesowych na terenie naszego kraju będzie pracowało nawet 500 tysięcy osób.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 22-09-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.