informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 30 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Rząd przyjął projekt nowelizacji prawa bankowego
   Rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji prawa bankowego umożliwiający podział banków działających w formie spółek akcyjnych – informuje PAP.
Podział banków będzie możliwy poprzez przejęcie lub przez wydzielenie. W przypadku przeniesienia całego majątku banku dzielonego będzie to podział przez przejęcie. Natomiast w przypadku przeniesienia części majątku banku będzie to podział przez wydzielenie. Część lub całość majątku dzielonego zostanie przeniesiona na bank działający w formie spółki akcyjnej. Zakaz podziału będzie nadal obowiązywał banki spółdzielcze.
   Podział banków będzie wymagał zgody Komisji Nadzoru Bankowego. Komisja będzie mogła nie wydać zgody jeżeli uzna, że podział wpłynie na brak stabilnego zarządzania bankiem.
   Obecne prawo bankowe zakazuje podziału banków działających w formie spółki akcyjnej.
   Zmiany w prawie są efektem porozumienia rządu i UniCredit w sprawie fuzji banków Pekao i BPH. Włosi zobowiązali się podzielić BPH na dwie części. Zgodnie z umową, jeżeli do 19 października, wprowadzone zostaną zmiany w prawie bankowym, które umożliwią podział banku, to z BPH zostaną wyodrębnione wybrane placówki, a reszta trafi do Pekao. Jeżeli natomiast rząd nie wprowadzi zmian, to Pekao przejmie cały Bank BPH, a następnie wydzieli wybrane oddziały.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 20-09-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.