informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Faktura wystarczającym potwierdzeniem

   Urząd skarbowy nie może odrzucić faktur zakupu i żądać innych dokumentów potwierdzających poniesienie kosztów. Mając więc fakturę, można wydatek wrzucać w koszta - pisze "Rzeczpospolita".


   Biuro Promocji i Mediów Filmar zajmuje się produkcją kalendarzy. Kiedy zaistniała konieczność dodruku dodatkowych egzemplarzy dla PZU, firma dokonała koniecznych zakupów zachowując faktury.
   Wydatki wrzucono w koszta. Urząd skarbowy nie uwierzył jednak, że usługi, dla wykonania których zostały zakupione materiały i opłacone usługi introligatorskie, rzeczywiście były wykonane.
   Skarga Biura trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który w wyroku z 15 września stwierdza: "Gdy produkcja jest felerna, trzeba dokupić papier, oprawić nowe kalendarze i dostarczyć je do odbiorcy. Urzędnicy skarbowi mogą stwierdzić, że czynności tych nie było, tylko wówczas, gdy nie ma faktur je potwierdzających. Nie mają prawa dowolnie odrzucać faktur i żądać innych dokumentów. Wykracza to poza granice swobodnej oceny dowodów." Uchylił tym samym decyzję organów skarbowych o odebraniu spółce prawa do odliczenia VAT.
   "Prawo do odliczenia VAT jest uzależnione od tego, czy wydatek jest kosztem w CIT. Jeśli tak, odliczenia w VAT nie można odebrać. Organy skarbowe postąpiły inaczej." - stwierdził pełnomocnik firmy Filmar, doradca podatkowy Adam Juchniewicz.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 19-09-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.