informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 51 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Raport o kosztach pracy na świecie: ucieczka na wschód
Cena pracy robotników w Polsce jest wciąż konkurencyjna na światowym rynku - utrzymuje się na poziomie Meksyku czy Brazylii. Ale zdecydowanie najtańsi są Azjaci, zwłaszcza Chińczycy.
- Chiny to przemysłowa baza przyszłości, jedno z głównych źródeł towarów przemysłowych dla USA i Europy. Wielkość tego importu rośnie o 15-20 proc. rocznie - napisali analitycy firmy doradczej Boston Consulting Group w raporcie "China and the new Rules for Global Business".
Dla fabryk w krajach najbogatszych to bardzo złe wiadomości, szczególnie, że praca w Chinach nie będzie drożała. - Chiński juan jest niedowartościowany o mniej więcej 20-30 proc. w stosunku do dolara. Ale Chiny są krajem o tak niskich kosztach produkcji, że nawet jeżeli juan zdrożałby dwukrotnie, to oni nadal będą produkować taniej niż Polacy - mówi "Gazecie" Kevin Waddell, wiceprezes polskiego oddziału BCG i współautor raportu.


Źródło: Newsweek -
Dodał: pp

Data dodania: 23-06-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.