informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 75 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Zmowa cenowa w marketach budowalanych
   Sprawdziłeś ceny farb we wszystkich dużych sklepach, więc nieważne gdzie kupisz, wiesz, że nie przepłacisz. Jak bardzo sie myliłeś donosi "Gazeta Wyborcza".
   110 mln zł kary zapłacą największe w Polsce markety budowlane i producent farb Polifarb Cieszyn Wrocław, to odpowiedź Urzędu Ochronu Konkurencji i Konsumentów na efekt śledztwa przeprowadzonego przez "Gazetę Wyborczą".
   Producent farb PCW, który kontroluje 30% rynku farb w Polsce postanowił zaradzić coś na swój zmniejszający w ostatnim czasie się zysk. Leroy Merlin, OBI, Castoramie i Praktikerowi zaproponował, że w zamian za stosowanie ceny sugerowanej przez firmę sieci sklepów uzyskiwały rabat stabilizacyjny. Oznacza to tyle, że kupowaliśmy tę sama farbę u wszystkich sprzedawców po tej samej cenie, co do grosza. Taka praktyka jest niezgodna z prawem bo tracą na niej konsumenci, którzy chcą pomalowac np. mieszkanie.
   Zmową ceną, dzięki "Gazecie Wyborczej" zainteresował się UOiKiK i po przeprowadzeniu gruntownej kontroli (w zdobyciu materiałów pomogła Castorma, która przerwała zmowę milczenia) nałożył surową karę. Więcej w artykule Konrada Niklewicza w "Gazecie wWborczej".

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 19-09-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.