informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 77 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Dell podpisał list intencyjny ws. budowy pod Łodzią fabryki za 200 mln euro
   Warszawa, 18.09.2006 (ISB) - Ministerstwo Gospodarki i prezydent Miasta Łodzi podpisali w poniedziałek list intencyjny z amerykańskim koncernem komputerowym Dell dotyczący budowy w Łodzi-Olechowie fabryki o wartości 200 mln euro, podała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) w komunikacie.
   "W Łodzi, w obecności Prezesa Rady Ministrów RP, Pana Jarosława Kaczyńskiego nastąpiło podpisanie listu intencyjnego pomiędzy amerykańskim koncernem Dell a stroną polską" - podano w komunikacie.
   W imieniu inwestora list intencyjny podpisał Sean Corkery, wiceprezes koncernu Dell na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, który w przyszłości będzie kierował nowopowstającą fabryką. Ze strony polskiej list podpisali: minister gospodarki Piotr Woźniak oraz Prezydent Miasta Łodzi Jerzy Kropiwnicki.
   "Główne powody podjęcia takiej, a nie innej decyzji o lokalizacji fabryki, to bliska obecność dużej liczby klientów, okazja do rozwoju działalności na rynkach środkowoeuropejskich oraz dostępność wykształconej polskiej kadry" - powiedział Paul Bell, prezes firmy Dell na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, cytowany w komunikacie.
   "Nowa inwestycja o łącznej wartości 200 mln EUR powstanie w Łodzi-Olechowie, na działce o powierzchni 47 ha, która w przyszłości będzie włączona do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej" - podano w komunikacie.
   Łódzka fabryka będzie uzupełnieniem działalności irlandzkiego zakładu firmy Dell.
   "Inwestor zadeklarował, że będzie to najbardziej zaawansowana technologicznie tego typu placówka na świecie, produkująca najnowsze, kompleksowe systemy informatyczne, takie jak serwery nowej generacji oraz notebooki z nagradzanych serii LatitudeTM i InspironTM" - czytamy dalej.
   "W nowej fabryce, której otwarcie zaplanowano na jesień 2007 r. znajdzie początkowo zatrudnienie około 1000 osób. Docelowo do 2012 roku liczba pracowników wzrośnie do 3000 osób. Oczekuje się także wzrostu zatrudnienia w otoczeniu biznesowym" - głosi komunikat.
   Dell otrzyma wsparcie w ramach pomocy publicznej w wysokości 54,5 mln euro. Obejmie ono m.in. wsparcie finansowe na zatrudnienie, grant inwestycyjny i zwolnienie z CIT w SSE. Ponadto władze Miasta Łodzi zobowiązały się doprowadzić infrastrukturę techniczną do granic działki.

Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 18-09-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.