informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Umowa o pracę. Nowe obowiązki pracodawcy
Pracodawco, do końca czerwca musisz uzupełnić umowę o pracę podpisaną z pracownikami w ubiegłym roku! Jeśli nie zdążysz, grozi ci grzywna do tysiąca złotych!
Niewiele ponad tydzień zostało pracodawcom na uzupełnienie umów o pracę. Co dokładnie muszą zrobić?
Chodzi o poinformowanie wszystkich pracowników na piśmie, nie później niż w ciągu siedmiu dni od dnia zawarcia umowy o pracę, a zatrudnionych przed 1 stycznia 2004 r. nie później niż do końca czerwca br. o:
• obowiązującej ich dobowej i tygodniowej normie czasu pracy,
• częstotliwości wypłaty wynagrodzenia za pracę,
• urlopie wypoczynkowym,
• długości okresu wypowiedzenia umowy.
Dodatkowo w małych firmach (do 20 osób, w których nie ma obowiązku tworzenia regulaminu pracy) pracodawca musi poinformować każdego zatrudnionego o pracy w porze nocnej, miejscu, terminie i czasie wypłaty wynagrodzenia oraz przyjętym w firmie sposobie potwierdzania obecności w pracy i usprawiedliwiania nieobecności.
Obowiązek taki nałożył na pracodawców zmieniony art. 29 par. 3 kodeksu pracy. Skala zjawiska jest duża (informacje muszą otrzymać wszyscy pracownicy, także ci zatrudnieni na część etatu i czas określony!) - wielu pracodawców szuka sposobu, aby wymigać się od tego jak najmniejszym nakładem sił. Metody są różne, np. niektórzy dają pracownikowi do podpisania kopię zakładowego regulaminu pracy. - To błąd, przepis mówi wyraźnie, że informacje muszą być zindywidualizowane. Pracownik ma wiedzieć, jakie są jego uprawnienia pracownicze. I to na dzień, w którym podpisana była umowa - mówi Piotr Wojciechowski z departamentu prawnego Głównego Inspektoratu Pracy. - Musi tam być konkretny wymiar urlopu, jaki przysługuje danemu pracownikowi, okres wypowiedzenia umowy, dokładny czas pracy - wyjaśnia.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 21-06-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.