informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Microsoft walczy z Unią o Vistę

   Trwa rozgrywka pomiędzy Microsoftem a Komisją Europejską. Informatyczny gigant próbuje przekonać władze w Brukseli, by te nie rzucały kłód pod nogi debiutującemu systemowi operacyjnemu Windows Vista.


   Windows to oczko w głowie Microsoftu. Nic dziwnego - jest zainstalowany na ponad 90 proc. pecetów na świecie, a koncern zarabia na nim co trzeciego dolara. Vista zaś to najmłodsze dziecko w rodzinie Windows. Początkowo koncern zapowiadał, że system trafi na rynek w 2003 r., ale do dziś nie ma go w sklepach. Teraz Microsoft niepokoi się, że i ostatnio ogłoszona data debiutu (styczeń 2007) nie zostanie dotrzymana. Powód? Wątpliwości Komisji Europejskiej, czy Vista nie będzie naruszać unijnego prawa. Microsoft chce do niej dodać oprogramowanie chroniące m.in. przed spywarem (czyli programami śledzącymi to, co robimy na komputerze). Komisja uważa, że dołączając taki program bezpłatnie, Microsoft uderzy w inne firmy produkujące oprogramowanie antywirusowe. Bruksela już raz uznała, że koncern nadużywa swojej pozycji na rynku i ukarała go grzywną prawie pół miliarda euro za dołączanie do Windowsów odtwarzacza Media Player.
   Microsoft zaczął podchody. W zeszłym tygodniu przedstawiciele koncernu oznajmili, że premiera Visty w Europie może się opóźnić właśnie ze względu na postępowanie Brukseli. - Bezpieczeństwo to główna kwestia, którą interesują się konsumenci w Europie, i liczymy na to, że Komisja nie zażąda usunięcia tak ważnych funkcji z systemu - mówił we wtorek Erich Andersen, jeden z wiceprezesów Microsoftu.
   Wczoraj w Brukseli Microsoft pokazał raport, który na jego zlecenie przygotowała firma badawcza IDC. Ma on pokazać, jak ważne będzie wprowadzenie Visty dla gospodarki Danii, Francji, Niemczech, Polski, Hiszpanii i Wlk. Brytanii. IDC szacuje, że w tych krajach w ciągu roku od premiery nowy system zostanie zainstalowany na ponad 30 mln pecetów. Vista ma spowodować stworzenie 50 tys. dodatkowych miejsc pracy, ponad 150 tys. firm będzie produkowało i sprzedawało programy działające w nowym systemie. Na każdym euro, jakie konsumenci wydadzą na zakup Visty w 2007 r., mają one zarobić 13 euro. 
   Czym Vista ma się różnić od poprzedników? System ma szybciej działać (np. krócej trzeba będzie czekać na uruchomienie się komputera czy konkretnego programu), ma też obsługiwać pliki nagrane w wysokiej rozdzielczości (HD) oraz nagrywanie płyt DVD. Ma też kilka tzw. technologicznych wodotrysków - np. interfejs Aero Glass, który umożliwia wyświetlanie trójwymiarowych efektów (np. podczas przełączania się pomiędzy aplikacjami), choć wymaga zaawansowanej karty graficznej.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 15-09-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.