informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Fiskus bardziej pazerny - Rząd szykuje nam kolejne zmiany podatkowe
   Od nowego roku odprowadzenie jednego procentu podatku będzie łatwiejsze. I to jedyna dobra wiadomość dla podatników.
   Posłowie z sejmowej Komisji Finansów Publicznych zajmą się dzisiaj planowanymi zmianami podatkowymi. Powodów do zadowolenia nie mają drobni przedsiębiorcy, a także osoby planujące zakup własnego mieszkania.
   Rząd uznał bowiem, że uproszczone formy rozliczeń małych firm czy rzemieślników są zbyt proste i postanowił je zlikwidować. Jest jednak cień nadziei. – Rozważamy ich pozostawienie, ale decyzje jeszcze nie zapadły – mówi Aleksandra Natalli-Świat, szefowa komisji finansów. O pozostawienie ulg apelują organizacje biznesowe: – Taki krok nie będzie sprzyjał rozwojowi przedsiębiorczości – uważa Agnieszka Durlik-Khouri z Krajowej Izby Gospodarczej.
   Zmiany podatkowe zakładają także, że od nowego roku osoby, które sprzedadzą swoje mieszkanie, zapłacą 19-procentowy podatek od dochodu. – Nowy podatek wbrew pozorom spowoduje większy ruch na rynku i może wpłynąć na obniżkę cen mieszkań – przekonuje Aleksandra Natalli-Świat. Nie jest to już takie oczywiste dla Romana Nowickiego, prezesa Kongresu Budownictwa Polskiego. – Być może dla nielicznych nowe przepisy będą korzystniejsze. Ale ceny pójdą w górę – mówi Nowicki.
   Na większe wpływy w przyszłym roku mogą za to liczyć fundacje, na które podatnicy przekazują jeden procent podatku. Do tej pory musieliśmy sami dokonać przelewu i zaznaczyć to w rocznym rozliczeniu. Teraz na nasze zlecenie zrobi to urząd skarbowy. – To z pewnością zachęci wiele osób do oddania części podatku – mówi Artur Ptak z Akademii Rozwoju Filantropii. W tym roku podatnicy przekazali fundacjom ponad 60 milionów złotych.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 14-09-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.