informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

W którym banku najtańszy debet?
   Tylko mniej niż co szóstą złotówkę pożyczamy od banków w formie debetu lub linii kredytowej "przywiązanej" do konta osobistego. Tymczasem to wciąż najniżej oprocentowany rodzaj pożyczki.
   Polacy zadłużają się na potęgę. Boom na pożyczanie nie dotyczy jednak najprostszej formy pożyczania pieniędzy - zwykłych debetów dołączanych przez banki do kont osobistych. Statystyki NBP pokazują, że od początku tego roku ich wartość spadła o 200 mln zł.
   Gazeta Wyborcza wspólnie z portalem finansowym Bankier.pl sprawdziła, które banki mają najtańszą ofertę kredytów odnawialnych. Do obliczeń uwzględniono zarówno koszt odsetek i prowizji związanych z udostępnieniem samego debetu, jak również opłaty, które klient ponosi z tytułu prowadzenia samego konta.
   Wyliczenia pokazały, że osoby, które chcą mieć debet w wysokości 3 tys. zł powinny zainteresować się ofertą mBanku, Nordea Banku lub PKO BP. W tych bankach zapłacą od 244 do 285 zł. Debety poniżej 300 zł mają też Multibank i Volkswagen Bank. Najdroższe są BPH, Pekao i Citibank. Tam za trzytysięczny - i wykorzystany do ostatniego grosza – debet klient zapłaci od 465 do 524 zł.
   W obliczeniach uwzględniono także SKOK Stefczyka. Gazeta zauważa, że SKOK-i ze względu na swą niekomercyjną misję powinny oferować kredyty odnawialne dużo taniej niż największe banki. Tymczasem oferta Stefczyka znalazła się dopiero na dziesiątym miejscu spośród 25 badanych banków, zdecydowanie przegrywając np. z PKO BP.
   Sam debet w Stefczyku należy do najtańszych na rynku, ale SKOK odbija to sobie dość wysoką prowizją za przyznanie limitu (1,5 proc.) i wysoką ceną ROR-u. Konto IKS Plus rocznie kosztuje aż 98,4 zł.
   Więcej na temat w dzisiejszym wydaniu Gazety.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 11-09-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.