informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Przygotowania do 100G Ethernet

   Standard 100-Gb/s Ethernet zostanie zatwierdzony prawdopodobnie najwcześniej za jakieś 3 lata. Już jednak teraz jego przygotowanie wychodzi już z fazy teoretycznych rozważań bo IEEE utworzyła ostatnio właśnie w tym celu komitet Higher Speed Study Group (HSSG). Niektórzy specjaliści mówią, że nie należy się zatrzymywać i należy rozważyć możliwości budowy sieci o wydajnościach terabitowych (Tb/s - 1000 Gb/s).

   HSSG ma się zająć przygotowaniami do opracowania kolejnego standardu Ethernet. Na razie nie wiadomo jeszcze jaka będzie jego szybkość transmisji - rozważane są różne możliwości m.in. 40, 80, 100, 120, a może nawet 160 Gb/s. Mowa jest także o nowej architekturze interfejsów i okablowania, bo pod uwagę brane są możliwości 4, 5 lub 10 równoległych kanałów transmisyjnych o przepustowościach odpowiednio 25, 20 lub 10 Gb/s każda (w odniesieniu do ewentualnego standardu 100 Gb/s).
   Wydaje się pewne, że będą to tylko łącza optyczne, bo tak szybka transmisja w okablowaniu miedzianym nie będzie raczej możliwa. Choć, nigdy do końca nie wiadomo. W czerwcu tego roku IEEE opublikowało specyfikację 10GBase-T (802.3an-2006) standard dla transmisji 10 Gb/s w skrętce miedzianej, co jeszcze kilka lat temu wydawało się fizycznie niemożliwe.
   Obecnie nie ma jeszcze dużego zapotrzebowania na łącza klasy 100G, choć ze strony niektórych firm już pojawiają się sygnały, że agregacja łączy 10G Ethernet przestaje wystarczać. Nietrudno jednak przewidzieć systematyczny wzrost wymagań na przepustowość i to, że za kilka lat znajdzie się wystarczająca liczba potencjalnych klientów uzasadniająca uruchomienie produkcji sprzętu o wyższych niż obecnie szybkościach transmisji.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 08-09-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.