informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 86 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Raiiffeisen nadal zainteresowany przejęciami w Polsce i zakupem placówek BPH
   Warszawa, 07.09.2006 (ISB) – Raiffeisen International Bank nadal jest zainteresowany zakupem 200 placówek Banku BPH, a także przejęciem większościowych udziałów w innym banku, działającym w Polsce, powiedział dziennikarzom Herbert Stepic, prezes Raiffeisen International Bank – Holding, do którego należy 100% udziałów Raiffeisen Bank Polska.
   „Jesteśmy zainteresowani zakupem placówek Banku BPH, jednak najpierw musimy poznać warunki tej transakcji. Od 12 miesięcy czekamy, aż coś się w tej sprawie wyjaśni”- powiedział Herbert Stepic.
   Dodał, że Raiffeisen jest także zainteresowany zakupem większościowego pakietu w którymś z banków działających już na polskim rynku.
   „Aktywa Raiffeisen Bank Polska wysokości 12,7 mld zł plasują nas na 12 miejscu w polskim sektorze bankowym. W innych krajach, gdzie jesteśmy obecni mamy pierwszą, drugą pozycję. Jeśli w Polsce nadarzyłaby się okazja do akwizycji, to chcielibyśmy przejąć znaczące udziały w jakimś banku” – powiedział Stepic.
   Na razie bank będzie samodzielnie powiększał sieć placówek. W przyszłym roku zamierza otworzyć 40 oddziałów, dzięki czemu zwiększy ilość placówek do 110.
   Stepic podkreślił, że widzi duży potencjał w rynku wschodnim, szczególnie wśród takich krajów jak Rosja, Ukraina, czy Białoruś.
   „Poziom ubankowienia w krajach Wspólnoty Niepodległych Państw wynosi 5-7%, w Polsce jest to 14%, a w Europie Zachodniej 50%. To daje duże podstawy do optymizmu, również jeśli chodzi o zyski z działalności banków” – powiedział Stepic.
   Raiffeisen Bank Polska w I półroczu 2006 roku wypracował zysk netto wysokości 113,9 mln zł. Wynik z działalności bankowej wzrósł na koniec czerwca o 14% do 388,4 mln zł. W tym czasie przychody odsetkowe banku wzrosły w dwukrotnie szybszym tempie, osiągając wartość 435,4 mln zł.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 08-09-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.