informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 68 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Polacy dopiero zaczynają latać

   Brytyjskie tanie linie Jet2 od końca października zamierzają przewozić pasażerów do Leeds i Newcastle. Nieco wcześniej - od 19 września 0 loty z Krakowa do Kopenhagi ma rozpocząć duńska firma Sterling. Praktycznie co miesiąc niskokosztowi przewoźnicy uruchamiają nowe połączenia z Polski. Na naszym rynku jesienią będzie działać już 11 tanich linii lotniczych - zapowiada "Parkiet".

   Według informacji z linii lotniczych, w I półroczu tego roku tanie linie przewiozły ponad 3 mln polskich pasażerów. W I kwartale 2006 r. było to nieco ponad 1,2 mln osób. Największy wzrost procentowy liczby obsłużonych pasażerów miały irlandzkie linie Ryanair.
   W I półroczu 2006 r. przewiozły 920 tys. pasażerów (to aż 2722 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, kiedy to wchodzące na rynek linie miały 33 tys. klientów). Pod względem liczby obsłużonych pasażerów prowadzi węgierski Wizzair, który już w pierwszych sześciu miesiącach roku przewiózł milion osób. na koniec 2006 r. firma chce podwoić ten wynik.
   Według prognoz Międzynarodowej Organizacji Przewoźników Powietrznych (IATA), do 2009 roku Polska będzie najszybciej rozwijającym się rynkiem lotniczym na świecie. Średnie roczne tempo wzrostu liczby pasażerów lotniczych ma w tym okresie wynosić 11,2 proc. Na tej podstawie wielu szefów firm lotniczych twierdzi, że w Polsce rozpoczną działalność kolejne tanie linie, bo z podniebnego tortu zostało jeszcze sporo do podziału.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 05-09-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.