informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Europass - unijny program wspierający pracodawców i przyszłych pracowników

   W sierpniu Krajowe Centrum Europass rozpoczęło kolejny etap kampanii informacyjnej, promującej pakiet dokumentów, ułatwiających zdobycie pracy oraz ocenę kwalifikacji zawodowych.   Zestaw pięciu dokumentów Europass umożliwia osobom poszukującym pracy profesjonalną prezentację umiejętności, wiedzy oraz doświadczenia więc w efekcie znacznie lepszy start i większe szanse na podjęcie pracy. Dokumenty Europass są przeznaczone dla tych, którzy ubiegają się o nową posadę - niezależnie od tego, czy jest to pierwsza, czy kolejna praca i o jakie stanowisko chodzi. Dzięki nim można w profesjonalny, przejrzysty sposób przedstawić potencjalnemu pracodawcy swoje dossier, dokładnie określić stopień znajomości języka obcego (nie tylko poprzez wymienianie uzyskanych certyfikatów, ale przede wszystkim opis rzeczywistych umiejętności) oraz w sposób zrozumiały dla każdego pracodawcy w Unii Europejskiej zaprezentować zakres wiedzy zdobytej podczas studiów. Dzięki dokumentom Europass kandydaci do pracy mogą przedstawić pełne informacje o swoich rzeczywistych umiejętnościach, odbytych stażach, szkoleniach czy praktykach zawodowych.
   Korzyści z Europassu mogą czerpać nie tylko osoby ubiegające się o pracę, ale także pracodawcy. Dzięki tym dokumentom pracodawcy są w stanie o wiele łatwiej i precyzyjniej weryfikować umiejętności i doświadczenie kandydatów, porównywać ich kwalifikacje by w rezultacie wybrać tych, którzy rzeczywiście odpowiadają stawianym wymaganiom. Formularze Europass doceniane są przez bardzo różnych pracodawców. Dla przykładu przedstawić można korzyści płynące z posługiwania się dwoma popularnymi formularzami - CV i Paszport Językowy.
   Lokalni, polscy pracodawcy dzięki Europass CV mogą znacznie uprościć i usystematyzować rekrutację, a także zapomnieć o mozolnym procesie wyboru pracownika na podstawie niemal nieporównywalnych, chaotycznych życiorysów. Ten dokument jest zresztą bardzo pomocny także dla międzynarodowych firm, które działają w różnych krajach Unii Europejskiej. Dla takich korporacji ogromne znaczenie ma utrzymanie jednakowych standardów na wszystkich rynkach objętych działalnością, możliwość porównania kwalifikacji potencjalnych pracowników jest więc dla nich kluczowa. Taką możliwość, już podczas pierwszej fazy weryfikacji kandydatów, dadzą wyłącznie ustandaryzowane życiorysy przygotowane na podstawie formularza Europass CV. Pracodawcy zagraniczni natomiast, którzy mają do czynienia z polskimi kandydatami, z pewnością docenią profesjonalne, przejrzyste życiorysy Europass CV - zwłaszcza, jeśli będą one napisane w ich rodzimym języku.
   Większość pracodawców chce znać rzeczywistą znajomość języków obcych kandydatów, zanim zdecyduje o ich przyjęciu do pracy. Europass - Paszport Językowy rozwiąże wątpliwości, które budzić mogą różnego typu certyfikaty językowe. Świadczą one co prawda o teoretycznych kompetencjach językowych kandydata do pracy, nie określają jednak rzeczywistego poziomu znajomości języka czy też swobody i doświadczenia w posługiwaniu się nim.
Rynek pracy staje się coraz bardziej wymagający. Pracodawcy poszukują profesjonalnych, wysoko wykwalifikowanych pracowników, a konkurencja rośnie. Dlatego właśnie każdy, kto chciałby uzyskać przewagę na rynku pracy powinien skorzystać z dokumentów Europass: Europass CV, Europass - Paszport Językowy, Europass - Suplement do Dyplomu, Europass - Suplement do Dyplomu Potwierdzającego Kwalifikacje Zawodowe oraz Europass - Mobilność. 


Dokumenty wchodzące w skład pakietu Europass w skrócie:
  • Europass CV to profesjonalny szablon życiorysu, który samodzielnie wypełnia szukający pracy. Wpisuje do niego zarówno informacje, które tradycyjnie znajdują się w CV (wiek, wykształcenie, poprzednie miejsca pracy…), lecz - co ważniejsze - informacje o umiejętnościach technicznych, artystycznych czy o poziomie biegłości w języku obcym. Europass CV (podobnie jak i Paszport Językowy) można pobrać za darmo z Internetu (adres podajemy pod koniec artykułu) w 25 wersjach językowych.
  • Europass - Paszport Językowy to z kolei wygodny dokument do określenia swojego stopnia biegłości w posługiwaniu się językiem obcym. Także i ten formularz szukający pracy wypełnia sam, przy czym metoda określenia stopnia biegłości jest unikalna. Określa w nim w sześciostopniowej skali umiejętność rozumienia, mówienia i pisania w danym języku, zaś stopnie określone są bardzo przejrzyście na przykładach zastosowania języka obcego w codziennych sytuacjach.
  • Europass - Suplement do Dyplomu to dokument, który obligatoryjnie wydają polskie uczelnie od 1.01.2005. Jest to zaświadczenie z uczelni o charakterze studiów i poziomie zdobytej wiedzy oraz indywidualnych osiągnięciach absolwenta, wydane po polsku i na życzenie w jednym z pięciu języków obcych: angielskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim, hiszpańskim). Jak każdy z dokumentów Europassu, ma postać formularza identycznego do wydawanych w całej Unii Europejskiej przez uczelnie wyższe.
  • Europass - Suplement do Dyplomu Potwierdzającego Kwalifikacje Zawodowe to dokument opisujący zakres kompetencji osoby posiadającej dyplom zawodowy. Dokument ten jest wydawany przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne dla tych absolwentów szkół zawodowych, którzy zdali zewnętrzny egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Dokument prezentuje umiejętności, kompetencje posiadacza dyplomu, a także określa zawody, do wykonywania których jest on uprawniony. Ten suplement jest wydawany w jęz. polskim i na życzenie w jęz. angielskim.
  • Europass - Mobilność z kolei wydaje Krajowe Centrum Europass na podstawie wniosku uczelni bądź instytucji/firmy, która wysyła posiadacza na szkolenie, naukę, praktykę lub staż do innego kraju Unii. Wydawany jest jedynie dla osób wyjeżdżających na zorganizowane instytucjonalnie szkolenia, staże lub praktyki zagraniczne. Ma za zadanie potwierdzenie okresu szkolenia czy stażu realizowanego po 1.01.2005 oraz zaprezentowanie uzyskanych w jego trakcie umiejętności i kompetencji.

Dodatkowych informacji udzieli:
Kinga Motysia
Krajowe Centrum Europass
Biuro Koordynacji Kształcenia Kadr, Fundusz Współpracy
tel.: (22) 625 39 37, (22) 622 19 91
e-mail: [email protected]
www.europass.org.pl
www.europass.europa.euŹródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 01-09-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.