informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 45 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Wywóz środków płatniczych za granicę bez zezwolenia

   Rządowy projekt nowelizacji prawa dewizowego przewiduje wykreślenie z kodeksu karnego skarbowego kar za wysyłanie lub wywóz za granicę środków płatniczych bez zezwolenia - pisze "Gazeta Prawna".


   Sejm zajął się rządowym projektem nowelizacji prawa dewizowego z 27 lipca 2002 r. (Dz.U. nr 41, poz. 1178 z późn. zm.), który pociągnie za sobą zmiany w kodeksie karnym skarbowym z 10 września 1999 r. (Dz.U. nr 83, poz. 930 z późn. zm). Projekt ten przewiduje uchylenie niektórych przepisów regulujących zasady udzielania zezwoleń dewizowych, ograniczenia w przepływie kapitału do i z krajów trzecich (spoza Unii Europejskiej) oraz procedury obowiązujące przy przywozie do kraju oraz wywozie i wysyłaniu za granicę wartości dewizowych lub krajowych środków płatniczych. Dzięki temu z kodeksu karnego skarbowego zostaną wykreślone kary za brak zezwoleń, które już nie będą wymagane.
   Zdaniem Alicji Sarny, doradcy podatkowego ze spółki doradztwa podatkowego MDDP Michalik Dziedzic Dłuska i Partnerzy, zmiany zmierzające do zmniejszenia ograniczeń związanych z zezwoleniami dewizowymi idą w dobrym kierunku.
   "Na poparcie zasługuje też propozycja uchylenia art. 26 i 27 prawa dewizowego, które wprowadzają nadmierny formalizm przy przelewach pieniędzy za granicę. Istnieją wątpliwości, czy przepisy w obecnym brzmieniu są zgodne z prawem unijnym"; dodaje Alicja Sarna.
   Zniesione zostanie na przykład znajdujące się w art. 9 pkt 2 i 3 prawa dewizowego ograniczenie dotyczące wywozu oraz wysyłania za granicę, przez rezydentów i nierezydentów, złota dewizowego i platyny dewizowej oraz krajowych i zagranicznych środków płatniczych. Mimo to ich wywóz po przekroczeniu określonej wartości trzeba będzie zgłosić organom celnym Straży Granicznej. Nierezydenci z krajów trzecich nie będą potrzebować zezwolenia na zbycie w Polsce dłużnych papierów wartościowych o rocznym lub dłuższym terminie wykupu oraz jednostek uczestnictwa w funduszach zbiorowego inwestowania.

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 29-08-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.