informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 53 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Dell stworzy 12 tys. miejsc pracy w Łodzi

   Inwestycja komputerowego giganta w Łodzi jest przesądzona - dowiedziała się nieoficjalnie "Gazeta". Amerykański koncern postawi za 120 mln euro fabrykę i stanie się jednym z największych pracodawców w kraju!
   O inwestycję zabiegały Polska i Słowacja. Według naszych informacji, po trwających rok rozmowach, Amerykanie wybrali Łódź. Dell zainwestuje w Polsce 120 mln euro i - wraz z kooperantami - da nawet 12 tys. miejsc pracy! To największa inwestycja w Łodzi, gdzie pracy nie ma ok. 48 tys. mieszkańców.
   Dell to największy na świecie producent komputerów. Firmę założył w 1984 r. Michael Dell, wówczas student uniwersytetu w Austin w Teksasie. Firma ma siedzibę w Round Rock koło Austin. Jej roczne obroty przekraczają 9 mld dol. Sprzedaje ponad 32 mln pecetów rocznie. I ma 20-proc. udział w światowym rynku komputerów osobistych. Wyprzedza Hewlett-Packarda i IBM. Dell nie magazynuje swych towarów, fabryka produkuje to, co zamówią klienci i - czym się szczyci - wysyła towar prosto do klienta.
   Na całym świcie zatrudnia ponad 60 tys. pracowników. Dotychczas w Polsce zatrudniała ok. 80 osób w warszawskim oddziale, który zajmuje się sprzedażą.
   W łódzkiej fabryce Dell zamierza zatrudnić ludzi młodych i w średnim wieku. Najchętniej elektryków i elektroników z doświadczeniem, ale także absolwentów techników. Ok. 20-30 proc. stanowić będą pracownicy z wyższym wykształceniem i bardzo dobrą znajomością języka angielskiego.
   O tym, by zainwestować w Łodzi, przesądziło m.in. zaplecze naukowe: w mieście uczy się 106 tys. studentów. A takie kierunki jak informatyka i elektronika prowadzi nie tylko Politechnika Łódzka, ale także trzy wyższe szkoły prywatne.
   Drugim, nawet ważniejszym powodem były niskie koszty pracy w Łodzi. We Wrocławiu, Krakowie czy Poznaniu, pracownicy zarabiają o 30-40 proc. więcej.
   Przyszłe zarobki w fabryce Della są jeszcze tajemnicą, ale mają być porównywalne do tych w innych łódzkich zakładach: Gillette czy Bosch/Siemens (ok. 1,2-1,5 tys. zł na rękę). Dla porównania, pracownicy fabryki Della w Irlandii zarabiają 1,5-2,5 tys. euro netto. A wielu z nich to Polacy, którzy radzą sobie bardzo dobrze i są chwaleni przez szefów - to też zachęciło inwestora do przyjrzenia się Łodzi.
   Dell to kolejny koncern technologiczny inwestujący w Polsce. Ostatnio zdecydowali się na to m.in.: IBM (centrum badawcze w Krakowie), LG Philips (fabryka ekranów LCD pod Wrocławiem), Delphi (centrum badawcze w Krakowie).
   Największą inwestycję prowadzi LG Philips, który w Biskupicach stawia fabrykę za 429 mln euro, ale pod względem liczby miejsc pracy inwestycja Della stanie się numerem jeden.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 28-08-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.