informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Prowizje ciągną w górę wyniki banków
   Spadek przychodów z odsetek banki starają się rekompensować coraz większymi przychodami z tytułu prowizji i opłat – pisze Parkiet.
   Przez lata marża odsetkowa, czyli różnica między oprocentowaniem kredytów i oprocentowaniem depozytów stanowiła główne źródło zarobków rodzimych banków. Banki mało płaciły za przyjmowane wkłady, a „zdzierały" ze swoich klientów przy okazji udzielanych pożyczek. Jednak coraz niższy poziom stóp procentowych banku centralnego i ustawa antylichwiarska sprawiły, że spread między oprocentowaniem kredytów i depozytów znacznie się zmniejszył.
   Obecnie banki mają coraz większy problem z zarabianiem na odsetkach. Jednak to, czego nie zarobiły w pierwszej połowie roku na odsetkach, odbiły sobie dzięki prowizjom. Spośród największych graczy na rynku detalicznym tylko Kredyt Bank mógł się w pierwszych dwóch kwartałach roku pochwalić mniejszymi niż rok wcześniej przychodami z tytułu prowizji i opłat. Obserwatorzy rynku uważają, że to efekt świadomego zaniżenia części opłat w celu jak najszybszego zwiększenia przez Kredyt Bank udziału w segmencie detalicznym. Natomiast bankach, które nie muszą tak gwałtownie gonić rynku, wzrost przychodów z opłat jest niemal w każdym wypadku dwucyfrowy.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 28-08-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.