informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 81 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Zmienią się zasady opodatkowania sprzedaży nieruchomości

   Według projektowanej nowelizacji ustawy o PIT z 5 czerwca 2006 r. od 1 stycznia mają zmienić się zasady opodatkowania sprzedaży nieruchomości. Zniknie także ulga podatkowa - podaje "Gazeta Prawna".


   Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami podatek z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych wynosi 10 proc. uzyskanego przychodu. Po 1 stycznia 2007 r. podatek ten wyniesie 19 proc. od osiągniętego dochodu. Większe obciążenia nie muszą jednak oznaczać wyższej kwoty podatku. Obecnie podatek oblicza się od wartości nieruchomości wyrażonej w cenie określonej w umowie, pomniejszonej  o koszty zbycia, natomiast po wprowadzeniu zmian podatek wynosiłby 19 proc. osiągniętego dochodu (a nie przychodu) ze zbycia nieruchomości.
   Podatnik sprzedający mieszkanie może dziś skorzystać z ulgi w dwóch przypadkach: gdy chce sprzedać mieszkanie po 5 latach od jego nabycia albo gdy złoży w urzędzie skarbowym oświadczenie, że pieniądze ze sprzedaży przeznaczy w ciągu 2 lat na inne cele mieszkaniowe - np. przebudowę, rozbudowę, remont lub adaptację mieszkania, domu albo budynku niemieszkalnego, spłatę kredytu lub odsetek od kredytu zaciągniętego na cele mieszkaniowe. Ulgi te znikną po 1 stycznia.
   Projektowane zasady opodatkowania dotyczyć będą dochodów uzyskanych ze zbycia nieruchomości i praw nabytych od 1 stycznia 2007 r. Do nieruchomości i praw nabytych przed tym terminem zastosowanie będą mieć obecnie obowiązujące przepisy. Dlatego warto pamiętać, że praw własności do mieszkania nabywamy dopiero po podpisaniu aktu notarialnego, nie zaś w chwili podpisania umowy kupna czy w chwili odbioru mieszkania.
   Nowelizacja ustawy da również możliwość pomniejszenia uzyskanego przychodu o udokumentowane koszty nabycia lub wybudowania, w tym o nakłady poniesione w czasie posiadania nieruchomości. Dzięki temu opodatkowaniu podlegać będzie tylko przyrost majątku spowodowany wzrostem wartości rynkowej nieruchomości.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 26-08-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.