informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 70 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Banki chcą płacić właścicielom mieszkań
   Nowa usługa finansowa mogłaby podreperować domowe budżety tysięcy Polaków, którzy - choć zarabiają mało - są właścicielami mieszkań. Niektóre banki już badają pod tym kątem rynek – pisze Życie Warszawy.
   Hipoteka zazwyczaj wiąże się z opłacaniem w banku comiesięcznych rat kredytu. Możliwa jest jednak sytuacja odwrotna - nie płacimy nic, a na nasze konto regularnie wpływają pieniądze z banku. Tak działa odwrócona hipoteka. Mechanizm jest prosty - to odwrotność zwykłego kupowania na kredyt. Warunkiem jest jednak posiadanie tytułu własności do nieruchomości.
   Usługa działa w zachodniej Europie i USA od kilkudziesięciu lat. Banki wyszukują same właścicieli najbardziej atrakcyjnych nieruchomości i proponują im porozumienie, na mocy którego bank zobowiązuje się do wypłaty klientowi comiesięcznej raty. Po śmierci właściciela następuje przejęcie prawa własności do lokalu. Odwrócona hipoteka przeznaczona jest głównie dla osób starszych. Banki interesują się zwłaszcza emerytami, których dochody nie pokrywają ich potrzeb finansowych.
   Z informacji gazety wynika, że kilka polskich banków przeprowadziło już badania rynku i zamierza uruchomić usługę odwróconej hipoteki. Bankowcy przyznają, że nową usługę trzeba będzie wprowadzać ostrożnie. Bankom zależy bowiem, by klient, któremu wypłaca pieniądze, żył jak najkrócej. Im większa różnica między sumą wszystkich przekazanych właścicielowi pieniędzy a rynkową wartością nieruchomości, tym więcej na tej usłudze zarobi bank – czytamy.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 25-08-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.