informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 48 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Firmy podkupują sobie pracowników

   Deficyt fachowców w branży budowlanej jest tak duży, że na placach budowy pojawiają się osoby z konkurencyjnych firm podkupujące pracowników - podaje PAP.


   Firmy budowlane chronią się przed nieuczciwą konkurencją zwiększając wysokość płac pracowniczych. Z uwagi na brak rąk do pracy, radykalnemu wzrostowi uległy koszty pracy. Okazuje się, że niedoświadczona osoba pracująca w firmie budowlanej zarabia blisko 2 tys. zł, zaś fachowcy otrzymują znacznie większe wynagrodzenie. Taki stan rzeczy prowadzi do niechybnego wzrostu ceny mieszkań.
   Deficyt na rynku fachowców specjalizujących się w pracach budowlanych, wzbudził żywą reakcję jednostek penitencjarnych, które szkolą więźniów w najbardziej poszukiwanych zawodach. Kursy organizowane w zakładach karnych przyciągają spore rzecze skazańców, którzy wykonują prace budowlane w pełnym wymiarze godzin za połowę minimalnej płacy.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 20-08-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.